Soğuk Hava Deposu Uygulamaları

Gıdaların muhafaza edilmesi için çiftçilerin toptancıların ve marketlerin daha büyük alanlara ihtiyaçları vardır. Soğuk hava depoları ya da soğuk odalar diye adlandırılan bu tesislerin yalıtımı için ek yeri olmaması ve hiç boşluk oluşturmayacak şekilde uygulama yapılmasıyla Sprey Poliüretan köpük uygulaması hızlı, kaliteli, kalıcı ve ekonomik sonuçlar sunabilir.

Ortamı soğutan iklimleme aygıtıdır. Bu aygıtın kısa bir süre çalışmasından sonra meydana getirdiği soğuk havayı çok uzun bir süre muhafaza eden ise Sprey Poliüretan köpük uygulaması sistemidir.

Sprey Poliüretan, köpük tek parça uygulama özelliğinden dolayı ısı köprüsü oluşturmaz. Soğuk hava dışarı çıkmaz, sıcak hava içeriyi etkilemez. Uygulama alanlarında duvarın üzerine uygulanır ve istenildiği takdirde üzerine file dübelleyerek kaba sıva ve akabinde fayans kaplayabilirsiniz. Benzer uygulama alanları örnekleri, soğuk meyve depoları, balık, tavuk, et, süt ve sakatat depoları, donmuş gıda depoları, konserve, salamura depoları, margarin depoları, ilaç depoları vb.

Sprey Poliüretan bu depoların kurulmasında hızlı ekonomik sağlıklı ve kesin çözümler sunar. Ekstra hiçbir ilave yapılmadan normal olarak inşa edilmiş bir odanın iç taban iç yan, iç tavanına uygulanıp soğutucu ekipmanları da montaj edildikten sonra içerisi soğutulmaktadır.

Gıdaların muhafaza edilmesi için çiftçilerin toptancıların ve marketlerin daha büyük alanlara ihtiyaçları vardır. bu tesislerin yalıtımı için ek yeri olmaması ve hiç boşluk oluşturmayacak şekilde uygulama yapılmasıyla Sprey Poliüretan köpük uygulaması hızlı, kaliteli, kalıcı ve ekonomik sonuçlar sunar.

Amacımız içerisindeki ürünlerin sıcaktan korunup bozulmasını engelleyerek ömrünü uzatmaktır.

Soğuk Hava Deposu Uygulamaları

  • Ekonomik ve hızlı uygulanır.
  • Tam ve sorunsuz çözüm sağlar.
  • Duvarlar üzerine uygulanır.
  • İstenirse üzerine şartlarına uygun olarak sıva, daha sonra fayans kaplanabilir ve boya yapılabilir.

Tank İzolasyon Uygulamaları

  • Poliüretan iki cidar arasına sıvı olarak enjekte edilerek veya da uygun ise yüzeyine füskürtme yapılarak uygulanır -50 C / +100 C aralıklarına dayanıklıdır.
  • Ek yersiz tek parca izolasyon sağlartankın yüzeyini korur ısı ve su geçirmez.
  • Klasik izolasyon malzemelerine göre en ince kalınlıkla en yüksek izolasyon değeri elde edilir.
  • Hızlı bir uygulama olduğu için zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.
  • Su geçirmez, nemden etkilenmez.

Balıkçı Tekneleri Uygulamaları

Balıkçı teknelerinin, balık muhafaza edilen soğuk odalarının yalıtımında ve lüks yatların ısıtılan odalarının dış yüzlerinde sıklıkla kullanılan Sprey Poliüretan köpük uygulamaları bu tip zor uygulama detaylarından uygulama hızı ve sprey teknoloji ile başarıyla çıkmaktadır.

Deniz suyundan kesinlikle etkilenmez soğutulan odada ürünün uzun süre tazeliğini sağlar.

Açık denizde teknenin sallanıp sarsılmasından meydana gelecek deformasyonları ortadan kaldırır.

Poliüretan Sprey