poliüretan sprey çatı izolasyonu (5) poliüretan sprey çatı izolasyonu (4) poliüretan sprey çatı izolasyonu (1) poliüretan sprey çatı izolasyonu (3)

Sprey poliüretan uygulamalarında mekânların, cephe izolasyonundan sonra teras ve bina çatı altı izolasyonunda mükemmel sonuçlar vermektedir. En üst katta ikamet eden bina sakinleri sürekli kışın soğuktan, yazın sıcaktan ve tavan akıntılarından şikâyetçidirler.  Sprey Poliüretan bu sorunları tamamen çözmektedir. Tek parça uygulama sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz, teras ve çatı altlarının soğuk, sıcak ve çatı akıntısı gibi sorunlardan tamamen kurtulmasını sağlar.

Uygulama Şekli: Çatı altı uygulamasında son kat olduğundan zemin bütün toz ve rutubetten temizlendikten sonra Sprey Poliüretan uygulanabilmektedir.

 Sprey Poliüretan çatı uygulamalarında da en yüksek sonucu verir. Ek yeri olmayan ısı köprüsü oluşturmayan  Sprey Poliüretan, çatıyı tek parça olarak kaplar, yüksek kalitede ısı ve su yalıtımı sağlar. Yalıtım yapılmamış bir çatıda oluşacak ısı kaybı %60 - %70 kadardır.

 Sprey Poliüretan uygulaması, ısı yalıtımı ve sızdırmazlık maddesi olarak sadece yeni sanayi yapıları ve meskenlerde kullanılmakla kalmaz, çatı yenilemede hasarlı çatılarda da kullanılır ve dolayısıyla ekonomik bir yenileme şeklidir.

Hepimizinde bildiği gibi fizik kurallarına göre ısınan hava daima yukarıya yükselir ve kış dönemlerinde çok fazla ısı kaybı ve yanı sıra fazla harcanan yakıt tüketimini ortaya çıkar. Bu tür sorunları önlemek için her zaman  Sprey Poliüretan kesin çözüm olmuştur. Ayrıca  Sprey Poliüretan çatı akıntılarını ortadan kaldırıp tamir süresini 3 kat daha kısaltmaktadır.

Poliüretan spreyin karşı koyamayıp bozulamaya başladığı tek unsur güneşin ultra viole ışınları olduğundan dolayı dıştan uygulanan çatılarda kesinlikle bir boya mümkünse sıva veya ayak basılan bir ortam degilse cakıltaşı vs. gibi uygulamalarla üzeri kapatılması şarttır.

Çatı arası zemin uygulaması,  Sprey Poliüretan köpük uygulamaları arasında başlıca ve en çok tercih edilen uygulama detaylarından biridir. Çatılar, evlerimizin soğuk ve sıcak hava koşullarından en çok etkilenen yüzeyleridir. Yalıtımsız bir çatı binamızın ortalama % 60 ısı kaybını oluşturur. Bu da büyük bir enerji kaybına neden olmaktadır.

 Sprey Poliüretan köpük çatı arası zemin uygulamasında, ek yerinin olamaması, çatı saçak noktalarındaki hava boşluklarını doldurması, çatı dikme etraflarında dolgu yaparak ısı yalıtım verimliliğini artırması, bakteri, böcek ve haşere barındırmaması en büyük özelliğidir. Çatı arası zemin uygulamasında zemindeki bütün toz temizlendikten sonra  Sprey Poliüretan köpük uygulamasının yapılması sağlıklı bir izolasyon için en önemli faktördür.  sprey poliüretan köpük uygulamasını yaptırdıktan sonra çatı arası ısı yalıtımını bir daha hiç düşünmeyeceksiniz.

 Sprey Poliüretan çatı yalıtımı, çatılarda kullanımı en ideal çözüm olduğunu belirtebiliriz. Ayrıca çatı içerisinde yağmurdan, nemden toz ve kuş pisliği gibi gibi bakteri, haşere oluşturacak etkenlerden koruduğunu da belirtebiliriz.

Çatı içerisinde, ısı köprülerine  Sprey Poliüretan sayesinde tek parça olarak püskürtüldüğünde çözüm bulunmaktadır.

 Sprey Poliüretan ısı yalıtımı yapıldıktan sonra  hijyenik bir yapıya sahip olması nedeniyle çatı içerisinde temiz homejen bir örtü tabakası oluşturur.

 Sprey Poliüretan sert köpük üzerinde istenildiği sürede yürünebilir bir ağırlık taşıyıcılığına sahiptir.

 Sprey Poliüretan uygulaması firmamız tarafından 36 - 42 yoğunluk önerilmektedir.

Bu yoğunluklar altında aksi durumda çatı içerisinde yapılan bir yalıtım su yalıtımına ve ısı yalıtımına uzun süre yardımcı olmayacaktır.

 Sprey Poliüretan köpük ile çatılarınızın  ısı yalıtımı ekyersiz uygulama sayesinde iyi bir ısı yalıtımı sağladığı gibi kapalı gözenekleri sayesinde çatınız içerisinde su yalıtımıda sağlayacaktır.